Tagged: пролет

Букет полн пролет

Внесете ја пролетта во вашите домови. Изобилството на цветови и бои како и адекватните вазни и садови за режано цвеќе ќе го направат вашиот дом поубав и помиризлив. Комбинирајте ги цветовите по боја и употребете...

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни дизајнери ги презентираа своите идеи. Еве што се прикажа на модните писти за сезоната пролет/лето 2013 [metaslider id=19637]

Време е за салата!

Пролетта е во полн сјај! Ако по нешто може да се суди тоа е изобилството на млади пролентетни зеленчуци и овошја. Дајте му малку одмор на вашиот желудник од тешката зимска храна и обновете ја...

Наочари за сонце, за да уживате во сенка

Иако наочарите за сонце се моден додаток за цела година, сепак, секоја пролет се најавуваат новите модни трендови. Различниот дизајн, стил и изработка се многу примамливи кога ќе посакате да се подновите со нов...

Модни додатоци: Пролетта по боите се познава

Сите нијанси на зелена. Минималистички пристап. Боемска рапсодија. Дизајнерите ги дефинираа трендовите во модните додатоци за сезона Пролет 2013. Унихроматската гардероба лесно ќе ја освежите со овие елегантни и впечатливи детали. Време е за...

Нејзиното пролетно височество Марула

Мислите дека знаете се за марулата? Проверете: Марулата ја има во разни облици, крцкава или мека. Расте ширејќи се сферично од стеблото и формира главица. Повеќето марули имаат листови во зелена боја а, некои...