Tagged: мода

Што да облечете: 50 нијанси сива!

Можеби книгата не ви се допадна и можеби Кристијан Греј не ви е секси но, тоа сигурно не значи дека треба да ја одбегнете сивата боја. Напротив, оваа сезона, користете ја обилно. Во сите...

Храбро и дрско: Louboutin со новиот lookbook

Sвезди на фотографијата се секси сандалите Keny • Моделот во рака држи ташна со шилци Mina Nappa   Миленикот на жените, славниот Christian Louboutin ја претстави првата фотографија за новиот каталог за сезоната есен/зима 2013/2014...

Есен во слоеви

Есен. Ладно утро, топло пладне. И ете, проблем, што да се облече. Наједноставното решение е комбинација на неколку парчиња гардероба…во слоеви. За нови идеи или пак за да не згрешите при изведбата на овој...

Убавите фустани на ЕМИ

Наградите за најдобро телевизиско остварување ”ЕМИ” се одржаа викендов. Многубројните номинирани од најдобрите телевизиски серии како Breaking Bad, Modern Family, House of Cards, Scandal, Downton Abbey и Mad Men дојдоа на црвениот тепих. Поубавите...

Долги здолништа за жешко лето

Долгите лелави здолништа (сукњи) се вистински хит летово. Лелеави, нежни и женствени. Шаренилото е во деталите а, не на самите здолништа. Така, најактуелни летово се еднобојните сукњи, плисирани, со рамен крој или со А-крој....

Модните фотографии на Isa Silva

Isa Silva е португалски фотограф, живее и работи на релација Лондон-Лисабон. Во неговото портфолио се запишани соработките со следниве магазини AESTHETICA , NSTYLE , PUSHIT , OBVIOUSE , MAXIM , FACTICE , KENTON, NONE ,...

Clive Arrows – Мода и Фотографија

Што би била модата без фотографија и како фотографијата би се развивала без модата. Визуелно привлечни, модните фотографии го бележат и времето, моментот и не ретко славата.  Клајв Ероусмит е еден од оние светски...

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали служат како украс на телото или го прикажуваат начинот на ќивот на поединецот, се зависи од личноста што ја става...

Game, Set, Match…Fashion!

Сезона на тенис на отворено и официјално е отворена!  Roland Garros па, Wimbledon! Кралски спорт. Одбрана публика. Богати спонзори. Нема контакт, судијата гледа од високо, топчето јури со неверојатни брзини,  пот и прашина, тук-таму некое...

Donna Karan Resort 2014 – Опуштено и гламурозно!

И додека ние се подготвуваме за летната сезона, Donna Karan ја претстави новата колекција Resort. И тоа каква колекција! Перфектен спој на опуштена деловна гадероба и облека за на плажа.   Туниките во бохо-стил во...

Gatsby-стил: Елегантно Фраериште

А, што е Гетсби ако не фраериште-и-пол! Филмот е хит! Можеби досега веќе го гледавте, а можеби се спремате. Со премиерата на филмот , сите почнаа да зборуват за 20-тите години на Фицџералд, за...

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да започне. Редно е да ги отфрлите темните парчиња гардероба и да ги замените со нешто светло, сјајно, а зошто да...

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни дизајнери ги презентираа своите идеи. Еве што се прикажа на модните писти за сезоната пролет/лето 2013 [metaslider id=19637]

Црно-белиот Кан

Времето во Кан за време на Фестивалот беше доста тмурно: дожд, дожд и повторно дожд. Можеби тоа беше и причината за изборот на боја која ја презентираа филмските ѕвезди на црвениот тепих. Од ѕвездите...

Еден малку поинаков накит

Злато, сребро, дијаманти, сафири…Ма, се тоа е ОК, туку дали имате ваков накит? Малку поинаков, многу необичен. Накитот, во овој случај обетките, се изработени обични материјали и со предмети за секојдневна употреба. Па, ако...

Очи, ама сосем поинакви од оние на Ацо Шопов

Драма! Стил! Мода! Уметност! Тренд! Гламур! Имате мало црно коктел фустанче и високите потпетици? Тоа е се што ви е потребно за да изгледате елегантно, вонвременски и софистицирано. Но, ако се нашминкате како што...

Наочари за сонце, за да уживате во сенка

Иако наочарите за сонце се моден додаток за цела година, сепак, секоја пролет се најавуваат новите модни трендови. Различниот дизајн, стил и изработка се многу примамливи кога ќе посакате да се подновите со нов...