Skip to main content

Изборот на храна говори за карактерот и навиките на поединецот како и за начинот на исхрана и поднебјето. Затоа, можеби нечиј избор ќе ве изненади а, нечиј е повеќе од очигледен. 

Тривијално, морбидно, небитно? Можеби. Но, сепак за да ја задоволите човековата љубопитност погледнете ги фотографии на последниот оброк на познатите личности.

 

ЏЕЈМС ДИН
Пита од јаболки и чаша млекоLast Meals Of Famous People (12 pics)

 

РАСПУТИН
Црн леб, руска салата, колач со мед и ореви и Madeira вино.Last Meals Of Famous People (12 pics)

 

БРИТАНИ МАРФИ
Нудли, остатоци од тајландска храна, овошен сок и чај со лимонLast Meals Of Famous People (12 pics)

  

АДОЛФ ХИТЛЕР
Шпагети со лесен доматен сосLast Meals Of Famous People (12 pics)

 

ГЕНЕРАЛОТ ЏОРЏ АРМСТРОНГ КАСТЕР
Печен бафало бифтек, грав во меласа, пченка и домашна кокошка.Last Meals Of Famous People (12 pics)

 

САДАМ ХУСЕИН
Варено пиле со ориз и чаша топла вода со мед Last Meals Of Famous People (12 pics)

 
 

ЛИБЕРАЧИ
Крем од брашноLast Meals Of Famous People (12 pics)

 
 

ЏОН БЕЛУШИ
Чорба со леќаLast Meals Of Famous People (12 pics)

 
 

ЏОН КЕНДИ
ШпагетиLast Meals Of Famous People (12 pics)

 

АЛЕН ГИНСБЕРГ
Рибина чорбаLast Meals Of Famous People (12 pics)

 
 

МАХАТМА ГАНДИ
Варен зеленчук, портокал, козјо млеко со ѓумбир, кисели лимони и сок од алојаLast Meals Of Famous People (12 pics)

 

Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...