Новиот Човек од Челик: Henry Cavill

До неодамна ја носеше титулата на еден од ”најнесреќните” луѓе во Холивуд – за малку не глумеше во блокбастерите за Џејмс Бонд и Хари Потер. Но, откако го испече занаетот во The Tudors, Immortals и Whatever Works на Вуди Ален, Хенри Кевил полета во височините со новиот римејк за Супермен – Човекот од челик (Man of Steel) кој ќе доживее премиера на 14.јуни.

За филмот ќе коментираме подоцна, откако ќе почне да се прикажува во кино-салите, а за Хенри ќе ви раскажеме преку галеријата на фотографии подолу:

[metaslider id=19211]

Ако сте нестрпливи, погледнете го и трејлерот:

 

Ginka Ristova

Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...

You may also like...