La Vie en rose

Погледнете го светот низ розови наочари!
Може и нема да биде потребно, светот е убав и без тоа…и розов е.

Едит Пјаф нека ви оди во позадина додека вие ги гледате овие прекрасни фотографии на светот во розово!

Rozev delfin Bottlenose

Единствениот розов делфин во светот во езеро во внатрешноста на Луизијана

Ezero Hillier

Розовото езеро Хилиер на најголемиот остров на архипелагот Решерше во Западна Австралија

Roze Flamingo

Заспаната птица Фламинго. Велат дека личи на Лејди ГаГа!

Japonski Cresi

Јапонски Цреши во полн цвет, парк во Јапонија

Monkey Orchid

Орхидеја ”Мајмунче”. Повеќе наликува на голи човечиња што танцуваат

Aurora Borealis

Aurora Borealis

 

Ginka Ristova

Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...

You may also like...