Skip to main content

Добро, можеби не засекогаш, но, овие неколку основни парчиња облека ќе ви траат сигурно неколку сезони и се одлична инвестиција за вашиот гардеробер.

 

esenski parcinja obleka

 

1. МАНТИЛ
Оваа стилска икона е задолжителен елемент во гардеробата. Освежен со кожени детали одлично ќе се вклопи во многу стилови – од секојдневни прошетки до вечерни излегувања.

mantil 

2. ТОТЕ” ЧАНТА
Суптилни златни детали на неформална чанта! Урбано, шик и класика…сè во едно!

 tote-canta

3. БЕЖ ЧЕВЛИ
За да ги усогласите сите бои на есенската гардероба одлично решение се овие беж чевли на штикла.

 beige cevli

4. ПАЛТО
Волненото палто со интересен набран околувратник е неверојатно удобно и стилско парче облека.

 palto

5. КОЖЕНА ЈАКНА
Ако го одберете овој модел на јакна, можеби навистина никогаш нема да има потреба да купите уште една!

 kozena jakna

6. БЕЛА КОШУЛА
За да не бидете досадни во класична бела кошула, одберете модел со скриени копчиња и дискретен вез.

 bela kosula

7. ТЕСНА СУКЊА
Геометриските шари на оваа класична тесна сукња е она што ја прави невообичаена и уникатна. И смела!

 tesna-suknja

8. ЏЕМПЕР ОД КАШМИР
Не е важно дали престојувате во ладни услови или не, овој џемпер ќе ви биде добредојден секаде. Одберете модел во две бои , наместо стандардите еднобојни модели.

dzemper-kasmir

Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...