Category: УБАВИНА

Необичен совет за борба со мрсна и нечиста кожа

Ако имате проблеми со мрсната кожа или со акните (иако пубертетските денови се одамна поминати), пробајте да смените нешто во начинот на исхраната. Тоа нешто е употребата на млеко. Наместо млеко и млечни производи...

Есенски ”омбре” нокти

Сите нијанси на есента на вашите нокти!  Како сами да направите ”омбре” ефект на вашите нокти низ овој фото-туториал: За овој начин на лакирање на нокти ќе ви бидат потребни неколку нијанси на лак...

Прекрасни фотографии на деца во прегратката на своите тетовирани родители

Можеби е сеуште невообичаено родителите да имаат тетоважи а, не би требало да е така. На следните неколку фотографии родителите кои имаат тетоважи си играат со своите деца, ги држат во нежна прегратка. Тетоважата...

Септемвриска инспирација: Vintage невестински фризури

Септември е месец на свадбите. А, на свадбите сепак сите очи се свртени кон невестата. Каков фустан носи, какви чевли има, каква е фризурата… Овој септември, актуелни се vintage фризурите. Иако има некои екстремни...

Летни, свечени фризури

Опуштено во лето…ДА! Но, сепак ако се работи за некоја свеченост обидете се да направите некоја модерна фризура. Актуелен за ова лето е трендот на собрана коса. Неколку варијанти, од строго до лабаво, инспирации...

Летен маникир? Да, со контраст

Летото е вистинско време за свежи и јаки бои. Но, не кога се работи за ноктите. Оваа сезона се е во знакот на контрастите. Ноктите се или бледи или многу темни. Декорирањето е збогатено со по...

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали служат како украс на телото или го прикажуваат начинот на ќивот на поединецот, се зависи од личноста што ја става...

Очи, ама сосем поинакви од оние на Ацо Шопов

Драма! Стил! Мода! Уметност! Тренд! Гламур! Имате мало црно коктел фустанче и високите потпетици? Тоа е се што ви е потребно за да изгледате елегантно, вонвременски и софистицирано. Но, ако се нашминкате како што...

Gatsby mania – Гламурозен маникир

И дури се свртиме, манијата зафатила замав! Арт деко, декаденција, стилот и гламурот на 20тите. Сјајно та, дури, блешти! Француски маникир, ама обратно или со мотиви од покривите на високите кули на Њујорк. Еве...

Микро тетоважи 3/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме како и со минимализам, тетовирањето може да изгледа прекрасно!

Микро тетоважи 2/3

  Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме како и со минимализам, тетовирањето може да изгледа прекрасно!

Микро тетоважи 1/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме како и со минимализам, тетовирањето може да изгледа прекрасно!

Пред Велигден, на маникир

Ах, убавите бои велигденски. Покрај тоа што е еден од најголемите христијански празници, празникот Велигден значи и будење на природата…пролетта конечно стигна! Симболите на пролетта и Велигден, нека ви бидат инспирација како да ги...

Тренди фризури за оваа пролет

Кратките фризури во светла нијанса се најновиот тренд за оваа сезона. Делуваат тренди и се многу лесни за одржување. МОД БОБ Шеесеттите се одамна пројдени, но тоа не значи дека Мод фризурите се помалку...

Кратки фризури за девојки по 40-тата

Сеуште сте во потрага по возбудлива промена во вашиот живот по 40-тиот роденден? Кратење на косата е наједноставен и најзабавен начин да им се спротивставите на годините и да изгледате тренди! Кратката коса визуелно...