Category: ТРЕНД

Девојките од G.O.T

Game of trones G.O.T  моментално е голем светски хит. Дел од успехот на серијата се должи и на преубавите актерки во серијата Lena Headey (Cersei Lannister) Sophie Turner (Sansa Stark) Roxanne McKee (Doreah) Esmé...

Што да облечете: 50 нијанси сива!

Можеби книгата не ви се допадна и можеби Кристијан Греј не ви е секси но, тоа сигурно не значи дека треба да ја одбегнете сивата боја. Напротив, оваа сезона, користете ја обилно. Во сите...

Movember: Месецот на мустаќите

1.Ноември. Време е. Илјадници мажи ќе се избричат и потоа цел месец т.е. во следните 30 дена ќе ги растат мустаќите. Зошто? Оригиналната идеја беше да се мотивираат мажите да пуштаат мустаќи како моден...

Септемвриска инспирација: Vintage невестински фризури

Септември е месец на свадбите. А, на свадбите сепак сите очи се свртени кон невестата. Каков фустан носи, какви чевли има, каква е фризурата… Овој септември, актуелни се vintage фризурите. Иако има некои екстремни...

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали служат како украс на телото или го прикажуваат начинот на ќивот на поединецот, се зависи од личноста што ја става...

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да започне. Редно е да ги отфрлите темните парчиња гардероба и да ги замените со нешто светло, сјајно, а зошто да...

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни дизајнери ги презентираа своите идеи. Еве што се прикажа на модните писти за сезоната пролет/лето 2013 [metaslider id=19637]

Gatsby mania – И вие сте Daisy

И нас нè зафати вистинска Гетсби-манија. По премиерата на филмот на почетокот на месецот, сите како да дишеме во стилот на 20тите. Музиката, сјајот но, најмногу костимите. Главната хероина на Фицџералд, Дејзи Бјукенан, и...

Gatsby mania – Carey Mulligan, Дејзи од нашето време

Вистинска Гетсби-манија владее по премиерата на филмот на Баз Лурман. А како и нема? Модата на 20тите се враќа во висок стил. Многу висок. Раскош и гламур. Бисери и дијаманти. И фустани….ах, прекрасните фустани...

The Great Gatsby – 1920тите, новиот тренд во модата

Гламур. Сензационален банкет. Австралискиот режисер Баз Лурман и неговата жена Кетрин Мартин, која ги направи костимите за потребите на филмот го постигнаа токму тоа со премиерата на филмот ”Големиот Гетсби”. Филмот е базиран на...

Жолтиот шав на Dr. Martens

Dr. Klaus Martens лекар кој увидувајќи дека постоечките воени чизми се неудобни дошол на идеја истите да ги подобри. Тој во 1945 година на класичните војнички чизми им додал помеки ѓонови од авионски гуми...

Микро тетоважи 3/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме како и со минимализам, тетовирањето може да изгледа прекрасно!

Микро тетоважи 2/3

  Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме како и со минимализам, тетовирањето може да изгледа прекрасно!

Микро тетоважи 1/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме како и со минимализам, тетовирањето може да изгледа прекрасно!

Пролет 2013: Street Style

Уредно фаќавме белешки за сите трендови прикажани на модните ревии, но сепак она што се случува на улиците е тоа што не инспирира во одредувањето на трендот во модата. Дамите за оваа пролет одбраа...

Тренд: Килибар во служба на модата

Априлското сонце е најверојатно ”виновникот” за инспирацијата на модните дизајнери. За оваа пролет објектот на желба е килибарот.  Асесоарите кои се актуелни оваа пролет задолжително се во знакот на овој кристал со прекрасна златно-кафена...

Тренди фризури за оваа пролет

Кратките фризури во светла нијанса се најновиот тренд за оваа сезона. Делуваат тренди и се многу лесни за одржување. МОД БОБ Шеесеттите се одамна пројдени, но тоа не значи дека Мод фризурите се помалку...