Category: СТИЛ

Купи за есен, носи засекогаш!

Добро, можеби не засекогаш, но, овие неколку основни парчиња облека ќе ви траат сигурно неколку сезони и се одлична инвестиција за вашиот гардеробер.     1. МАНТИЛ Оваа стилска икона е задолжителен елемент во...

Есен во слоеви

Есен. Ладно утро, топло пладне. И ете, проблем, што да се облече. Наједноставното решение е комбинација на неколку парчиња гардероба…во слоеви. За нови идеи или пак за да не згрешите при изведбата на овој...

Прекрасни фотографии на деца во прегратката на своите тетовирани родители

Можеби е сеуште невообичаено родителите да имаат тетоважи а, не би требало да е така. На следните неколку фотографии родителите кои имаат тетоважи си играат со своите деца, ги држат во нежна прегратка. Тетоважата...

Ме канат на свадба!

Лето е и се намножија свадбите. Нека им е со среќа на младенците а, вам со изборот на облека и модни додатоци. Облеката за свадба, ако сте гостинка или кума или старосватица, прилагодете ја...

Долги здолништа за жешко лето

Долгите лелави здолништа (сукњи) се вистински хит летово. Лелеави, нежни и женствени. Шаренилото е во деталите а, не на самите здолништа. Така, најактуелни летово се еднобојните сукњи, плисирани, со рамен крој или со А-крој....

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали служат како украс на телото или го прикажуваат начинот на ќивот на поединецот, се зависи од личноста што ја става...

Game, Set, Match…Fashion!

Сезона на тенис на отворено и официјално е отворена!  Roland Garros па, Wimbledon! Кралски спорт. Одбрана публика. Богати спонзори. Нема контакт, судијата гледа од високо, топчето јури со неверојатни брзини,  пот и прашина, тук-таму некое...

Donna Karan Resort 2014 – Опуштено и гламурозно!

И додека ние се подготвуваме за летната сезона, Donna Karan ја претстави новата колекција Resort. И тоа каква колекција! Перфектен спој на опуштена деловна гадероба и облека за на плажа.   Туниките во бохо-стил во...

Gatsby-стил: Елегантно Фраериште

А, што е Гетсби ако не фраериште-и-пол! Филмот е хит! Можеби досега веќе го гледавте, а можеби се спремате. Со премиерата на филмот , сите почнаа да зборуват за 20-тите години на Фицџералд, за...

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да започне. Редно е да ги отфрлите темните парчиња гардероба и да ги замените со нешто светло, сјајно, а зошто да...

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни дизајнери ги презентираа своите идеи. Еве што се прикажа на модните писти за сезоната пролет/лето 2013 [metaslider id=19637]

https://extrapoint.mk/neobicnite-torbi-na-krukru/

Необичните торби на КруКру

Рачно изработените торби на  Krukru Studio се вистински хит! Можеби дизајнот е малку чуден избор за торба но, нивната практичност е очигледна. Лесни се, функционални и неверојатно симпатични. Цените на уникатните рачно изработени торби...

Црно-белиот Кан

Времето во Кан за време на Фестивалот беше доста тмурно: дожд, дожд и повторно дожд. Можеби тоа беше и причината за изборот на боја која ја презентираа филмските ѕвезди на црвениот тепих. Од ѕвездите...

Еден малку поинаков накит

Злато, сребро, дијаманти, сафири…Ма, се тоа е ОК, туку дали имате ваков накит? Малку поинаков, многу необичен. Накитот, во овој случај обетките, се изработени обични материјали и со предмети за секојдневна употреба. Па, ако...

Очи, ама сосем поинакви од оние на Ацо Шопов

Драма! Стил! Мода! Уметност! Тренд! Гламур! Имате мало црно коктел фустанче и високите потпетици? Тоа е се што ви е потребно за да изгледате елегантно, вонвременски и софистицирано. Но, ако се нашминкате како што...