Category: МОДНИ ДОДАТОЦИ

Timberland чизмички за сите пригоди

Timberland, веќе неколку сезони, се најпопуларните чизмички, кои освен што се cool, удобни се и практични. Овие тренди обувки, кои ги има во разни бои и модели, можете да ги комбинирате на многу начини...

Храбро и дрско: Louboutin со новиот lookbook

Sвезди на фотографијата се секси сандалите Keny • Моделот во рака држи ташна со шилци Mina Nappa   Миленикот на жените, славниот Christian Louboutin ја претстави првата фотографија за новиот каталог за сезоната есен/зима 2013/2014...

https://extrapoint.mk/neobicnite-torbi-na-krukru/

Необичните торби на КруКру

Рачно изработените торби на  Krukru Studio се вистински хит! Можеби дизајнот е малку чуден избор за торба но, нивната практичност е очигледна. Лесни се, функционални и неверојатно симпатични. Цените на уникатните рачно изработени торби...

Еден малку поинаков накит

Злато, сребро, дијаманти, сафири…Ма, се тоа е ОК, туку дали имате ваков накит? Малку поинаков, многу необичен. Накитот, во овој случај обетките, се изработени обични материјали и со предмети за секојдневна употреба. Па, ако...

Наочари за сонце, за да уживате во сенка

Иако наочарите за сонце се моден додаток за цела година, сепак, секоја пролет се најавуваат новите модни трендови. Различниот дизајн, стил и изработка се многу примамливи кога ќе посакате да се подновите со нов...

Жолтиот шав на Dr. Martens

Dr. Klaus Martens лекар кој увидувајќи дека постоечките воени чизми се неудобни дошол на идеја истите да ги подобри. Тој во 1945 година на класичните војнички чизми им додал помеки ѓонови од авионски гуми...

Модни додатоци: Пролетта по боите се познава

Сите нијанси на зелена. Минималистички пристап. Боемска рапсодија. Дизајнерите ги дефинираа трендовите во модните додатоци за сезона Пролет 2013. Унихроматската гардероба лесно ќе ја освежите со овие елегантни и впечатливи детали. Време е за...

Тренд: Килибар во служба на модата

Априлското сонце е најверојатно ”виновникот” за инспирацијата на модните дизајнери. За оваа пролет објектот на желба е килибарот.  Асесоарите кои се актуелни оваа пролет задолжително се во знакот на овој кристал со прекрасна златно-кафена...