Category: МОДА

Што да облечете: 50 нијанси сива!

Можеби книгата не ви се допадна и можеби Кристијан Греј не ви е секси но, тоа сигурно не значи дека треба да ја одбегнете сивата боја. Напротив, оваа сезона, користете ја обилно. Во сите...

Timberland чизмички за сите пригоди

Timberland, веќе неколку сезони, се најпопуларните чизмички, кои освен што се cool, удобни се и практични. Овие тренди обувки, кои ги има во разни бои и модели, можете да ги комбинирате на многу начини...

Храбро и дрско: Louboutin со новиот lookbook

Sвезди на фотографијата се секси сандалите Keny • Моделот во рака држи ташна со шилци Mina Nappa   Миленикот на жените, славниот Christian Louboutin ја претстави првата фотографија за новиот каталог за сезоната есен/зима 2013/2014...

Купи за есен, носи засекогаш!

Добро, можеби не засекогаш, но, овие неколку основни парчиња облека ќе ви траат сигурно неколку сезони и се одлична инвестиција за вашиот гардеробер.     1. МАНТИЛ Оваа стилска икона е задолжителен елемент во...

Есен во слоеви

Есен. Ладно утро, топло пладне. И ете, проблем, што да се облече. Наједноставното решение е комбинација на неколку парчиња гардероба…во слоеви. За нови идеи или пак за да не згрешите при изведбата на овој...

Убавите фустани на ЕМИ

Наградите за најдобро телевизиско остварување ”ЕМИ” се одржаа викендов. Многубројните номинирани од најдобрите телевизиски серии како Breaking Bad, Modern Family, House of Cards, Scandal, Downton Abbey и Mad Men дојдоа на црвениот тепих. Поубавите...

Ме канат на свадба!

Лето е и се намножија свадбите. Нека им е со среќа на младенците а, вам со изборот на облека и модни додатоци. Облеката за свадба, ако сте гостинка или кума или старосватица, прилагодете ја...

Долги здолништа за жешко лето

Долгите лелави здолништа (сукњи) се вистински хит летово. Лелеави, нежни и женствени. Шаренилото е во деталите а, не на самите здолништа. Така, најактуелни летово се еднобојните сукњи, плисирани, со рамен крој или со А-крој....

Модните фотографии на Isa Silva

Isa Silva е португалски фотограф, живее и работи на релација Лондон-Лисабон. Во неговото портфолио се запишани соработките со следниве магазини AESTHETICA , NSTYLE , PUSHIT , OBVIOUSE , MAXIM , FACTICE , KENTON, NONE ,...

Clive Arrows – Мода и Фотографија

Што би била модата без фотографија и како фотографијата би се развивала без модата. Визуелно привлечни, модните фотографии го бележат и времето, моментот и не ретко славата.  Клајв Ероусмит е еден од оние светски...

Game, Set, Match…Fashion!

Сезона на тенис на отворено и официјално е отворена!  Roland Garros па, Wimbledon! Кралски спорт. Одбрана публика. Богати спонзори. Нема контакт, судијата гледа од високо, топчето јури со неверојатни брзини,  пот и прашина, тук-таму некое...

Donna Karan Resort 2014 – Опуштено и гламурозно!

И додека ние се подготвуваме за летната сезона, Donna Karan ја претстави новата колекција Resort. И тоа каква колекција! Перфектен спој на опуштена деловна гадероба и облека за на плажа.   Туниките во бохо-стил во...

Gatsby-стил: Елегантно Фраериште

А, што е Гетсби ако не фраериште-и-пол! Филмот е хит! Можеби досега веќе го гледавте, а можеби се спремате. Со премиерата на филмот , сите почнаа да зборуват за 20-тите години на Фицџералд, за...

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да започне. Редно е да ги отфрлите темните парчиња гардероба и да ги замените со нешто светло, сјајно, а зошто да...

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни дизајнери ги презентираа своите идеи. Еве што се прикажа на модните писти за сезоната пролет/лето 2013 [metaslider id=19637]

Црно-белиот Кан

Времето во Кан за време на Фестивалот беше доста тмурно: дожд, дожд и повторно дожд. Можеби тоа беше и причината за изборот на боја која ја презентираа филмските ѕвезди на црвениот тепих. Од ѕвездите...

Модна Пролет 2013: Црно-бело и бензин

Street-style. Мода од улица. Овојпат во проширена верзија. На автопат, на некое беспаќе. Новите модни треднови за секојдневна облека за пролет 2013, овојпат во ”Автомобилските модни приказни” од Фредерике Хелвиг. Црно-бело и бензин. Модели...

Gatsby mania – И вие сте Daisy

И нас нè зафати вистинска Гетсби-манија. По премиерата на филмот на почетокот на месецот, сите како да дишеме во стилот на 20тите. Музиката, сјајот но, најмногу костимите. Главната хероина на Фицџералд, Дејзи Бјукенан, и...