Кратки фризури за девојки по 40-тата

Сеуште сте во потрага по возбудлива промена во вашиот живот по 40-тиот роденден?

Кратење на косата е наједноставен и најзабавен начин да им се спротивставите на годините и да изгледате тренди!

Кратката коса визуелно ги врамува а, со тоа и ги истакнува најубавите црти на вашето лице и предизвикува Инстант-Шик изглед кој многумина ќе го забележат
Постојат безброј комбинации на стилски кратки фризури за дами, кои што сигурно ќе ви прилегаат а, се ултра модерни и лесни за одржување.
Удрете неколку четки и веќе сте спремни за прошетка или за таа посебна вечер..

Дамите по 40тата впрочем ја предводат денешната револуција, во поглед на стилски и шик фризури, не плашејќи се да експериментираат и комбинираат.

short-hair-oval-face

Шишките, степенасто и залижано, се дел од поинтересните и помодерните стилови кои можете да ги пробате оваа пролет.

Имате полно лице? -Пробајте кратка коса којашто прекрива дел од вашето лице, допринесувајки кон поелегантен изглед

sarah-harding

Ковчесто лице? – Oдлучете се за кратка коса што го врамува вашето лице,допринесувајки кон по полн изглед и младешки изглед

Не плашете се да експериментирате со кратки прамени кои слободно може да паѓаат преку вашето лице, за тренди и заводлив изглед.

sarah-harding-short-sleek

 

Доколку должината го дозволува тоа, можете да пробате и виткана коса и слободно да ја пуштите да допира до рамениците.

За посвечени пригоди можете да комбинирате со интересни шнолички и други асесоари за повпечатлив и понесекојдневен изглед.

sarah-harding-hair

samaire-armstrong-mussy-bob

 

Оние од вас кои преферираат посмел и пошик изглед, а истовремено сакаат целосно да ги истакнат најделикатните црти на своето лице, можат да пробаат со кратење на косата во линија над образите, целосно откривајќи ја елеганцијата на својот врат.

kiera-knightley-bob-hairkatherine-kellyjodie-fosterhalle-berrycute-hairstylecurly-bobcatherine-zeta-jonescate-blanchettcasual-hairstyle

Ginka Ristova

Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...

You may also like...