Наградите за најдобро телевизиско остварување ”ЕМИ” се одржаа викендов.

Многубројните номинирани од најдобрите телевизиски серии како Breaking Bad, Modern Family, House of Cards, Scandal, Downton Abbey и Mad Men дојдоа на црвениот тепих. Поубавите претставнички сепак дојдоа и покрај срцата и вниманието на гледачите го ”освоија” тепихот во блескави тоалети и прекрасни модни додатоци.

Дамите одбраа нежни пастелни нијанси

claire-danes
julie-bowen
kate-mara
malin-akerman
january-jones
kerry-washington

И црвената беше присутна и тоа како!

sofia-vergara
kaley-cuoco

Малку сино, малку жолто, малку шарено

allison-williams
jessica-pare
anna-faris
kiernan-shipka

Двобојните комбинации беа вистинско освежување

anna-gunn
michelle-dockery

И на крај, но не и последна…елеганцијата на темните бои

christina-hendricks
katrina-bowden
robin-wright

 

Ginka Ristova

Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...

View all posts