реклама

Дарина во потрошувачкиот свет

Daryna Kossar, дизајнерка и фотографка од Киев, наместо да појадува и да се шминка, својата креативност ја…

Храбро и дрско: Louboutin со новиот lookbook

Sвезди на фотографијата се секси сандалите Keny • Моделот во рака држи ташна со шилци Mina Nappa…

Европа? Само отворете ја вратата…

Рекламната кампања ”Европа, На следната врата” за промоција на француската железница  SNCF, ги ”носи” патниците на разни…

Роденденска симфонија на седумте генерации Porsche 911

За впечатлива прослава на 50-годишнината на Porsche 911, германскиот производител на овие автомобили направи ”автомобилска симфонија” за…

Како изгледаат вистински мажи во гаќи!

Рекламите за долен веш со совршени женски тела (најчесто и со помош на фотошоп) беа предмет на…

Трејлер за Monty Python? Денес? Хммм…

Трејлерите и постерите за филмовите во последно време станаа навистина хомогени. Скоро сите личат едни на други,…

Сподели Coca-Cola, ама лименка!

Веќе неколку години препознатливата Coca-Cola создава нови рекламни кампањи чие главно мото е ”Сподели за среќа” Го…

Vine реклама за Vine со Vine…хм, што?

Твитер наметнува лимитирање на комуникацијата па Вајн (Vine app.) со тоа добива само 6 секунди за видео….