мода

Што да облечете: 50 нијанси сива!

Можеби книгата не ви се допадна и можеби Кристијан Греј не ви е секси но, тоа сигурно…

Храбро и дрско: Louboutin со новиот lookbook

Sвезди на фотографијата се секси сандалите Keny • Моделот во рака држи ташна со шилци Mina Nappa…

Есен во слоеви

Есен. Ладно утро, топло пладне. И ете, проблем, што да се облече. Наједноставното решение е комбинација на…

Убавите фустани на ЕМИ

Наградите за најдобро телевизиско остварување ”ЕМИ” се одржаа викендов. Многубројните номинирани од најдобрите телевизиски серии како Breaking…

Federico Mauro – обувки

Federico Mauro е италијански мултимедијален уметник роден 1980 ,кој се занимава со уметност од 2001 година. Овде…

Долги здолништа за жешко лето

Долгите лелави здолништа (сукњи) се вистински хит летово. Лелеави, нежни и женствени. Шаренилото е во деталите а,…

Модните фотографии на Isa Silva

Isa Silva е португалски фотограф, живее и работи на релација Лондон-Лисабон. Во неговото портфолио се запишани соработките…

Clive Arrows – Мода и Фотографија

Што би била модата без фотографија и како фотографијата би се развивала без модата. Визуелно привлечни, модните…

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали служат како украс…

Game, Set, Match…Fashion!

Сезона на тенис на отворено и официјално е отворена!  Roland Garros па, Wimbledon! Кралски спорт. Одбрана публика….

Donna Karan Resort 2014 – Опуштено и гламурозно!

И додека ние се подготвуваме за летната сезона, Donna Karan ја претстави новата колекција Resort. И тоа каква…

Gatsby-стил: Елегантно Фраериште

А, што е Гетсби ако не фраериште-и-пол! Филмот е хит! Можеби досега веќе го гледавте, а можеби…

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да започне. Редно е…

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни дизајнери ги презентираа…

Црно-белиот Кан

Времето во Кан за време на Фестивалот беше доста тмурно: дожд, дожд и повторно дожд. Можеби тоа…

Еден малку поинаков накит

Злато, сребро, дијаманти, сафири…Ма, се тоа е ОК, туку дали имате ваков накит? Малку поинаков, многу необичен….

Очи, ама сосем поинакви од оние на Ацо Шопов

Драма! Стил! Мода! Уметност! Тренд! Гламур! Имате мало црно коктел фустанче и високите потпетици? Тоа е се…

Наочари за сонце, за да уживате во сенка

Иако наочарите за сонце се моден додаток за цела година, сепак, секоја пролет се најавуваат новите модни…