забава

Влакнести чорапи

 Кинеските производители создадоа чорапи кои треба да ги одвратат перверзните погледи кон младите девојки  Една англиска модна…

Фрижидер(ска) уметност

Идеја! Доколку ви е досадно по дома. Пробајте!  

Теорија на забава

Скриената камера има пред сè намера да нè забави и насмее. Но, Швеѓаните се досетиле на нешто…

Во борба со бесмислените закони

Верувале или не, сеуште постојат бесмислени закони во некои држави во САД. Почудно е тоа што тие…

Како сите станаа жирафи на Фејсбук?

Забележавте ли дека вашите пријатели ја менуваат фотографијата на профилот на Фејсбук и наместо своја, ставаат фотографија…

Женски соби

Престојуваат во нив, учат, сонуваат. Тука се скриени сите младешки желби, тука се исплакани сите солзи по…

Кога ќе се спојат бојата и телото – Фестивал!

На Вуртерзе (Wörthersee), алпско езеро на југот на Австрија во покраината Корушка по трет пат се одржа…

Човечиња во добро познати улоги

Ги знаете оние пластичните човечиња од Playmobil? Е, баш со нив, Ричард Унглик создава сцени или поточно…

Збогум на ”Breaking Bad”

Ете, дојде и тој ден. Серијата која, според многумина, е едно од најдобрите телевизиски остварувања, го доживеа…

Мојот татко е Бетмен, та-на на-на Бетмен!

Носи маска Бетмен, зборува како Бетмен и за забава на своите четири деца прави вакви Vine филмчиња….

Вратоврски ли се вратоврски, околу вратот обесени…

Ги има, вакви, онакви и знаете веќе какви… А, љубители на шаренолики вратоврски има многу. Ние знаеме…

Гаџетчиња за по дома 2/2

Интересни производи кои покрај тоа што се практични, со сигурност ќе внесат забава во секојдневието.  

Гаџетчиња за по дома 1/2

Интересни производи кои покрај тоа што се практични, со сигурност ќе внесат забава во секојдневието.     

Симпсонизација

Симпсонизација е она што го работи белгискиот уметник Adrien Noterdaem кој се појавува под псевдонимот ADN . Овде е…

Куферот на преглед, молам!

Планирате летување, патување летово? Ќе ви треба куфер. Ќе треба убаво да се спакувате, безбедно да патувате…

Чичко, пушти летки!

Досадно ви е? Ги броите деновите до годишниот одмор? Или само сакате да си играте со децата?…

Тролање мрежа на мрежа!

Друштвени (социјални) мрежи насекаде. Фатени во пајажина, нужда, навика или забава? И, мета на секојдневно тролање. Да,…