ЖИВОТ

Избалансирана исхрана…Буквално!

Италијанската стилистка Elena Mora заедно со фотографката Karsten Wegener креираа серија на фотографии со…

La Vie en rose

Погледнете го светот низ розови наочари! Може и нема да биде потребно, светот е…

Време е за салата!

Пролетта е во полн сјај! Ако по нешто може да се суди тоа е изобилството…

Боровинката во Млечниот Пат

Нашата планета. Зелена. Сина. Прекрасна. Погледнете ги фотографиите од оваа убавица, боровинката во Млечниот…

Квадрат Парк

Не ви е потребна акција ”Засади дрво” а, ниту немањето простор не го оправдува…

Современ дизајн за палата од дрво

Главна одлика на дизајнот и планирањето на овој прекрасен дом на италијанското семејство во…

Дестинации од соништата

Сонце. Лето. Идеално време за одмор. Некој ќе ги погледне овие фотографии и ќе…

Продавање ташни или медицина?

Продавањето ташни е трговска гранка и го има мојот респект како и секоја друга…

Челзи сино…зарем е нешто друго важно?

Промоција на дресот на Челзи за 2013/2014. И пред да го видите новиот дрес,…

12.Мај, Сите на улица – Скопски маратон

  Една од најзначајните спортски манифестации за граѓаните на Скопје, но и на Република…

Ексклузивно и сензационално: Започна сезоната на сладоледите

Родителите викаат ”Нема јадење сладолед, дури името на месецот ја содржи буквата Р” Е,…

Ентериер: Пролетно освежување

Сакате да смените нешто во вашиот дом? И тоа да го направите со скромен…

Овековечени последни моменти

Гледаме стари фотографии и се присетуваме на некои минати мигови. Тие мигови се ”заробени”…

Cool Држачи за книги

Постојаниот пад на продажбата на книги во книжарниците наспрам војните на електронските издавачи на…

Најубавите цркви во светот

Во христијанската религија, црквата е здание чија примарна дејност е да овозможи место каде…

Гаџети за по дома и по надвор

Ставете мед од пилето. Понесете си light-saber кога врне. Извадете си ги штиклите од…

DIY: Велигденски цветни аранжмани

Лесно, достапно но, многу ефектно. Со малку трпение и спретност направете сами украси за…

Амстердам во портокалово

Прославата по повод крунисувањето на новиот крал на Холандија Willem-Alexander беше одбележана по улиците на…