УБАВИНА

Необичен совет за борба со мрсна и нечиста кожа

Ако имате проблеми со мрсната кожа или со акните (иако пубертетските денови се одамна…

Есенски ”омбре” нокти

Сите нијанси на есента на вашите нокти!  Како сами да направите ”омбре” ефект на…

Прекрасни фотографии на деца во прегратката на своите тетовирани родители

Можеби е сеуште невообичаено родителите да имаат тетоважи а, не би требало да е…

Септемвриска инспирација: Vintage невестински фризури

Септември е месец на свадбите. А, на свадбите сепак сите очи се свртени кон…

Летни, свечени фризури

Опуштено во лето…ДА! Но, сепак ако се работи за некоја свеченост обидете се да…

Летен маникир? Да, со контраст

Летото е вистинско време за свежи и јаки бои. Но, не кога се работи за…

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали…

Очи, ама сосем поинакви од оние на Ацо Шопов

Драма! Стил! Мода! Уметност! Тренд! Гламур! Имате мало црно коктел фустанче и високите потпетици?…

Gatsby mania – Гламурозен маникир

И дури се свртиме, манијата зафатила замав! Арт деко, декаденција, стилот и гламурот на…

Микро тетоважи 3/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме…

Микро тетоважи 2/3

  Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви…

Микро тетоважи 1/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме…

Пред Велигден, на маникир

Ах, убавите бои велигденски. Покрај тоа што е еден од најголемите христијански празници, празникот…

Тренди фризури за оваа пролет

Кратките фризури во светла нијанса се најновиот тренд за оваа сезона. Делуваат тренди и…

Кратки фризури за девојки по 40-тата

Сеуште сте во потрага по возбудлива промена во вашиот живот по 40-тиот роденден? Кратење…