ТВИТОЛОГИЈА

Хипстер и како да го препознаеме!

Хипстер… Припадник на современа суб-култура сочинета од млади луѓе од граѓанска средна класа, со…

Инстаграмирана Храна што зборува

Ако не го постираш на Инстраграм она што го јадеш, зошто ти служи тогаш?…

Grumpy Cat, Интернет сензацијата сега и на филм…прррр!

ОК, знаеме дека Холивуд е фабриката за создавање на соништата. ОК, знаеме дека мачките…

Електричен Велосипед by @5arstefanov

Затоа што е наш, затоа што е твитерџија, затоа што е надежен ….го прашавме…

Vine реклама за Vine со Vine…хм, што?

Твитер наметнува лимитирање на комуникацијата па Вајн (Vine app.) со тоа добива само 6…

Скопје на точак

Нашите пријатели од Критична маса, движење за велосипедизам во Скопје во среда слават роденден,…

Реалноста на Тони Попов – @farbanius

Верувам дека човекот создава затоа што и самиот е создаден. Имам 37 години. Роден…

Калдрма Ракијабар – наше твитер другарче

Во срцето на старата Скопска чаршија во февруари 2009-та година се отвори Ракијабар Калдрма….

Евросонг 2013: Ле, ле, ле…Ептен фатална полуфинална вечер

Што друго да ви кажеме, по изминатата втора полуфинална вечер на Евросонг, освен да…

Како да станеш влијателен твитерџија за 10 дена (втор дел)

Дарјан Раденковиќ Како да станеш влијателен твитерџија за 10 дена (втор дел) Ден 4…

Евросонг 2013: Прва полу(фатална)финална вечер

Викаат дека е еден од најпопуларните фестивали… Викаат дека е еден од најнатпреварувачките… Викаат…

Како да станеш влијателен твитерџија за 10 дена (прв дел)

Дарјан Раденковиќ Тефтер. Никогаш не успевам повеќе од три страници. Но, не престанувам да…

12.Мај, Сите на улица – Скопски маратон

  Една од најзначајните спортски манифестации за граѓаните на Скопје, но и на Република…

Extra(inter)view: @tvveetsPie

И така, ние од @extrapointmag си напраивме муабет со @tvveetsPie. Еве ”транскрипт”:    

Босански X Files

На одделот за интензивна нега во Сараевската болница, секоја недела точно во 11 часот…

Инстаграм – Фалбограм

Млад, надарен дечко , со два стана во Скопје, викендица во Маврово, вила во…

Theatra – Секаде театар

Theatra е независен театар кој го носи создавањето на театарот на ново ниво, кое ја…

Како твитаат другите!

Ви претставуваме неколку ултра популарни твитови од преку-големата-бара. Молиме, консумирајте ги само за инспирација….