ТРЕНД

Девојките од G.O.T

Game of trones G.O.T  моментално е голем светски хит. Дел од успехот на серијата…

Што да облечете: 50 нијанси сива!

Можеби книгата не ви се допадна и можеби Кристијан Греј не ви е секси…

Movember: Месецот на мустаќите

1.Ноември. Време е. Илјадници мажи ќе се избричат и потоа цел месец т.е. во…

Септемвриска инспирација: Vintage невестински фризури

Септември е месец на свадбите. А, на свадбите сепак сите очи се свртени кон…

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали…

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да…

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни…

Патики New Balance: Run girl, run and have fun!

Постојано сте во ”фрка”? Или сте спортски тип?…И двете? Идеално за оваа пролет, како…

Gatsby mania – И вие сте Daisy

И нас нè зафати вистинска Гетсби-манија. По премиерата на филмот на почетокот на месецот,…

Gatsby mania – Carey Mulligan, Дејзи од нашето време

Вистинска Гетсби-манија владее по премиерата на филмот на Баз Лурман. А како и нема?…

The Great Gatsby – 1920тите, новиот тренд во модата

Гламур. Сензационален банкет. Австралискиот режисер Баз Лурман и неговата жена Кетрин Мартин, која ги…

Жолтиот шав на Dr. Martens

Dr. Klaus Martens лекар кој увидувајќи дека постоечките воени чизми се неудобни дошол на…

Микро тетоважи 3/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме…

Микро тетоважи 2/3

  Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви…

Микро тетоважи 1/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме…

Пролет 2013: Street Style

Уредно фаќавме белешки за сите трендови прикажани на модните ревии, но сепак она што…

Тренд: Килибар во служба на модата

Априлското сонце е најверојатно ”виновникот” за инспирацијата на модните дизајнери. За оваа пролет објектот…

Тренди фризури за оваа пролет

Кратките фризури во светла нијанса се најновиот тренд за оваа сезона. Делуваат тренди и…