СТИЛ

Наочари за сонце, за да уживате во сенка

Иако наочарите за сонце се моден додаток за цела година, сепак, секоја пролет се…

Модна Пролет 2013: Црно-бело и бензин

Street-style. Мода од улица. Овојпат во проширена верзија. На автопат, на некое беспаќе. Новите…

Gatsby mania – И вие сте Daisy

И нас нè зафати вистинска Гетсби-манија. По премиерата на филмот на почетокот на месецот,…

Gatsby mania – Carey Mulligan, Дејзи од нашето време

Вистинска Гетсби-манија владее по премиерата на филмот на Баз Лурман. А како и нема?…

Gatsby mania – Гламурозен маникир

И дури се свртиме, манијата зафатила замав! Арт деко, декаденција, стилот и гламурот на…

The Great Gatsby – 1920тите, новиот тренд во модата

Гламур. Сензационален банкет. Австралискиот режисер Баз Лурман и неговата жена Кетрин Мартин, која ги…

Сите ја сакаат Tilda Swinton

Сите ја сакаат Tilda Swinton. Модна икона? Идеална жена? Го прашавме модниот дизајнер Ненад Секирарски….

Жолтиот шав на Dr. Martens

Dr. Klaus Martens лекар кој увидувајќи дека постоечките воени чизми се неудобни дошол на…

Пролет 2013: Новите модни икони

И после долготрајна потрага…еве ги новите модни икони на H&M за Пролет 2013. Не…

Микро тетоважи 3/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме…

Микро тетоважи 2/3

  Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви…

Микро тетоважи 1/3

Тетовирањето како идеја е стара колку и човекот. Во три дела ќе ви прикажеме…

Модни додатоци: Пролетта по боите се познава

Сите нијанси на зелена. Минималистички пристап. Боемска рапсодија. Дизајнерите ги дефинираа трендовите во модните…

Пред Велигден, на маникир

Ах, убавите бои велигденски. Покрај тоа што е еден од најголемите христијански празници, празникот…

David Bowie Is at The V&A – Ретроспектива на рок ѕвездата

Вистинска Bowie-манија владее во Британија откако е поставена новата изложба во V&A (Victoria and…

Пролет 2013: Street Style

Уредно фаќавме белешки за сите трендови прикажани на модните ревии, но сепак она што…

Тренд: Килибар во служба на модата

Априлското сонце е најверојатно ”виновникот” за инспирацијата на модните дизајнери. За оваа пролет објектот…

Тренди фризури за оваа пролет

Кратките фризури во светла нијанса се најновиот тренд за оваа сезона. Делуваат тренди и…