СТИЛ

Купи за есен, носи засекогаш!

Добро, можеби не засекогаш, но, овие неколку основни парчиња облека ќе ви траат сигурно…

Есен во слоеви

Есен. Ладно утро, топло пладне. И ете, проблем, што да се облече. Наједноставното решение…

Прекрасни фотографии на деца во прегратката на своите тетовирани родители

Можеби е сеуште невообичаено родителите да имаат тетоважи а, не би требало да е…

Ме канат на свадба!

Лето е и се намножија свадбите. Нека им е со среќа на младенците а,…

Долги здолништа за жешко лето

Долгите лелави здолништа (сукњи) се вистински хит летово. Лелеави, нежни и женствени. Шаренилото е…

Геометрија во тетовирањето

Секоја тетоважа има свое значење. Дали е тоа порака до светот, интимна декларација, дали…

Game, Set, Match…Fashion!

Сезона на тенис на отворено и официјално е отворена!  Roland Garros па, Wimbledon! Кралски…

Donna Karan Resort 2014 – Опуштено и гламурозно!

И додека ние се подготвуваме за летната сезона, Donna Karan ја претстави новата колекција Resort….

Gatsby-стил: Елегантно Фраериште

А, што е Гетсби ако не фраериште-и-пол! Филмот е хит! Можеби досега веќе го…

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да…

Најдобрите пријатели на жената

“Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ И не само дијамантите! Рубини, сафири, бисери, злато…

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни…

Необичните торби на КруКру

Рачно изработените торби на  Krukru Studio се вистински хит! Можеби дизајнот е малку чуден…

Тупса, тупса: DJ Накит

Мераклиите за журки не смеат ни да помислат да одат на забава без овакви…

Патики New Balance: Run girl, run and have fun!

Постојано сте во ”фрка”? Или сте спортски тип?…И двете? Идеално за оваа пролет, како…

Црно-белиот Кан

Времето во Кан за време на Фестивалот беше доста тмурно: дожд, дожд и повторно…

Еден малку поинаков накит

Злато, сребро, дијаманти, сафири…Ма, се тоа е ОК, туку дали имате ваков накит? Малку…

Очи, ама сосем поинакви од оние на Ацо Шопов

Драма! Стил! Мода! Уметност! Тренд! Гламур! Имате мало црно коктел фустанче и високите потпетици?…