СЕШТОЛОГИЈА

Автобуски постојки, да ти е мерак да чекаш

Брзате на работа или на факултет? А, автобусот касни. Можеби нервозата ќе биде помала…

Туристички зезалици

Сите сме биле на туристичко патување, сме ги фотографирале знаменитостите а и нас самите…

Евросонг 2013 – позади сцената

 Погледнете што се случуваше на пробата за втората полуфинална вечер

Тајниот живот на супер хероините

О да, не ги двоиме машките од женските. Иако се работи и за супер…

Тајниот живот на супер хероите

И супер хероите се луѓе. М, што? Добро, не се, ама се нивна персонификација…

Челзи сино…зарем е нешто друго важно?

Промоција на дресот на Челзи за 2013/2014. И пред да го видите новиот дрес,…

Интересни факти за човечкото тело

Јадете, пиете, дишете, зборувате, мислите, работите…Човек сте! Ама колку всушност го познавате вашето тело?…

Во вотката вода или обратно? :)

Млад католички свештеник бил премногу нервозен пред првата миса, па за совет го прашал…

Photoshop или Изнарокококирана Тумбифафа

Се чудите на насловот нели? 🙂 Ама, пак, како да ја објасниме потребата за…

Backstage Храна

Проектот на Хенри Харгрив за чудните барања на ѕвездите за храна, пијалоци и останати…

Cool Држачи за книги

Постојаниот пад на продажбата на книги во книжарниците наспрам војните на електронските издавачи на…

Инстаграм – Фалбограм

Млад, надарен дечко , со два стана во Скопје, викендица во Маврово, вила во…

Амстердам во портокалово

Прославата по повод крунисувањето на новиот крал на Холандија Willem-Alexander беше одбележана по улиците на…

Забавно и поучно: Случајни откритија

Како што обично бидува, случајните откритија, случајно се случуваат 🙂 На ум едно, на…

Ах, тие ангелчиња

Немаме срце да им се налутиме 🙂

Како твитаат другите!

Ви претставуваме неколку ултра популарни твитови од преку-големата-бара. Молиме, консумирајте ги само за инспирација….

Моќта на (кхм, кхм) хаштагот! #KUboobs

Моќта на хаштагот  може да види по примерот #KUboobs . Овој хаштаг е дело…

Литературни тривијалности

ОК. Ги имате прочитано книгите (или тоа наскоро ќе го сторите) но, дали знаевте…