СЕШТОЛОГИЈА

20 Годишен чизбургер

Casey Dean во 1994 година купил чизбургер од McDonald’s. Еве како денес изгледа истиот…

Теорија на забава

Скриената камера има пред сè намера да нè забави и насмее. Но, Швеѓаните се…

Богаташи, внимание! Пенкало од 70.000 долари

18-каратното златно пенкало Montegrappa Chaos Limited Edition може да биде ваше за само 69,350$…

Се роди Зегаренце!

Редок хибриден вид, помеѓу зебра и магаре се роди во Италија пред неколку месеци….

Фејсбук во хартија

Познавате некој кој мноооогу сака да биде во постојан контакт со семејството и пријателите…

Movember: Месецот на мустаќите

1.Ноември. Време е. Илјадници мажи ќе се избричат и потоа цел месец т.е. во…

Фаца или тиква?

Американците си се забавуваа на Halloween (Ноќ на вештерките): облекуваа костими, ги украсуваа домовите…

Со едноставност до оригиналност

Оригинални илустрации како комбинација на предмети од секојдневието со неколку едноставни цртежи. Нотес, грозд,…

Последниот оброк на познатите

Изборот на храна говори за карактерот и навиките на поединецот како и за начинот…

И теретаната не е за секого нели?

Таман кога се решивте да направите нешто за своето тело и да ја подобрите…

Засладете се со калинка, ама претходно научете како да ја исчистите

Едно од есенските богатства е секако калинката. Ова здраво овошје со прекрасна боја и…

”Адреналински” фотографии

За добра фотографија некои поединци одат до екстреми. Снимки од неверојатни висини, места и…

Кога дечковците позираат…

  Некои момци ќе направат сè за да ги усреќат своите девојки – дури…

Неверојатните нешта во вселената

Сте се запрашале ли што сè се крие во огромното пространство на вселената? И…

Да го преброиме ”пазарот”…на кинески начин!

Автобусот е едно од најпопуларните превозни средства на жителите на Кина. Еден билет за…

Чудесниот свет на Дени

По две години Дени МекАскил го пушти новиот филм. Додека претходните беа со фокус…

Човечиња во добро познати улоги

Ги знаете оние пластичните човечиња од Playmobil? Е, баш со нив, Ричард Унглик создава…

Збогум на ”Breaking Bad”

Ете, дојде и тој ден. Серијата која, според многумина, е едно од најдобрите телевизиски…