ПАТУВАЊА

Уметност на асфалтот

Секоја година година во градот Лејк Ворт на Флорида се одржува овој необичен уличен…

Графити

Графити кои ги красат улиците , а се инспирирани од видео игри!  

Индонезиски нудли (фото сторија)

 Надалеку познатите индонезиски нудли.Погледнете како се произведуваат.Органски  

Емпуриабрава-Шпанската Венеција

  Емпуриабрава е една од најголемите марини во светот, во близина на познатото шпанско…

Истанбул

Истанбул виден низ објективот на холандскиот фотограф Ron Gessel  

20 неверојатни места на планетата

  Планина РОРАИМА, Венецуела       ТОСКАНА, Италија       Дождовна шума…

Европа? Само отворете ја вратата…

Рекламната кампања ”Европа, На следната врата” за промоција на француската железница  SNCF, ги ”носи”…

Нурнете во ценотите на Јукатан

Знаете ли што се ценоти? Тоа се природни длабоки (сврдлести) дупки добиени со рушење…

”Фатена” убавина

Природата како најголема инспирација и главен ”виновник” за прекрасните пејсажи на германскиот уметник  Kilian…

Во утробата на Земјата

Ер Ванг Донг (во превод: Втора Кралска Пештера) е огромна пештера која се наоѓа…

Да го преброиме ”пазарот”…на кинески начин!

Автобусот е едно од најпопуларните превозни средства на жителите на Кина. Еден билет за…

Водoпад под вода ???

Прекрасната зелена и сина морска вода во ”слободен пад” на југозападната страна на островот…

Сокотра – Највонземското место на планетата

Сокотра е мал архипелаг составен од четири острови во Индискиот Океан. Најголемиот остров, исто така…

Гитхорн-Холандска Венеција

Холандска Венеција, го нарекуваат селото Гитхорн во Холандија, изградено на бреговите на езерото. Ова…

Плажа

За сите нас што останавме дома     

Ајде, ајде на Бора Бора

Hilton Bora Bora Nui Resort & Spa местото кое ќе ви го одземе здивот. Распослано…

Тропско село…во Германија!

Е ова е огромно! Затворениот простор на Забавниот парк Tropical Islands со површина од…

Ајде да пловиме на кино!

Тајланд. Карпест брег на Јао Нои. Островот Куду. Кино Архипелаго, кино кое плови. Прекрасното…