МОДНИ ДОДАТОЦИ

Timberland чизмички за сите пригоди

Timberland, веќе неколку сезони, се најпопуларните чизмички, кои освен што се cool, удобни се…

Храбро и дрско: Louboutin со новиот lookbook

Sвезди на фотографијата се секси сандалите Keny • Моделот во рака држи ташна со…

Како изгледаат вистински мажи во гаќи!

Рекламите за долен веш со совршени женски тела (најчесто и со помош на фотошоп)…

Вратоврски ли се вратоврски, околу вратот обесени…

Ги има, вакви, онакви и знаете веќе какви… А, љубители на шаренолики вратоврски има…

Federico Mauro – обувки

Federico Mauro е италијански мултимедијален уметник роден 1980 ,кој се занимава со уметност од…

Најдобрите пријатели на жената

“Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ И не само дијамантите! Рубини, сафири, бисери, злато…

Необичните торби на КруКру

Рачно изработените торби на  Krukru Studio се вистински хит! Можеби дизајнот е малку чуден…

Тупса, тупса: DJ Накит

Мераклиите за журки не смеат ни да помислат да одат на забава без овакви…

Патики New Balance: Run girl, run and have fun!

Постојано сте во ”фрка”? Или сте спортски тип?…И двете? Идеално за оваа пролет, како…

Еден малку поинаков накит

Злато, сребро, дијаманти, сафири…Ма, се тоа е ОК, туку дали имате ваков накит? Малку…

Наочари за сонце, за да уживате во сенка

Иако наочарите за сонце се моден додаток за цела година, сепак, секоја пролет се…

Жолтиот шав на Dr. Martens

Dr. Klaus Martens лекар кој увидувајќи дека постоечките воени чизми се неудобни дошол на…

Модни додатоци: Пролетта по боите се познава

Сите нијанси на зелена. Минималистички пристап. Боемска рапсодија. Дизајнерите ги дефинираа трендовите во модните…

Тренд: Килибар во служба на модата

Априлското сонце е најверојатно ”виновникот” за инспирацијата на модните дизајнери. За оваа пролет објектот…