ФОТОГРАФИЈА

Оскари 2015

Едно поинакво видување на овогодинешните оскари

Планета Земја: Најљубезната домаќинка

Нашата планета.Зелена. Сина. Прекрасна. Најубавото место за живеење во целата галаксија. Погледнете ги фотографиите…

Среќно селфи

Овие двајца правеа селфи!!! И имаа среќа              …

Албумот на Јао Минг

Фотки од Јао Минг, еден од највисоките играчи во НБА

Девојките од G.O.T

Game of trones G.O.T  моментално е голем светски хит. Дел од успехот на серијата…

Екранизација на историски личности

Екранизација на познати личности. Одлична можност да се потсетиме на некои филмови, и како…

Индонезиски нудли (фото сторија)

 Надалеку познатите индонезиски нудли.Погледнете како се произведуваат.Органски  

365те денови на Јане Наумоски

Jане Наумоски a.k.a @mufix наш пријател од мрежите .  -Опиши се Љубител на креативна…

Нашата твитер другарка Фиданска

 Елена Фиданска е битолско чупе. Ја знаеме како фотограф од социјалните мрежи. Но најдобро…

Истанбул

Истанбул виден низ објективот на холандскиот фотограф Ron Gessel  

20 неверојатни места на планетата

  Планина РОРАИМА, Венецуела       ТОСКАНА, Италија       Дождовна шума…

Кога ветрот ги мрси и коси крошните

Интересната природна појава и необичната форма на дрвјата, на падините на Слоуп Поинт, Нов…

Во борба со бесмислените закони

Верувале или не, сеуште постојат бесмислени закони во некои држави во САД. Почудно е…

Michael David Adams: Со фотоапарат под вода!

Не е природно за човекот да живее под вода. Затоа пак уметноста успешно ”плива”…

Бајката на една мајка

Креативна мајка и заспано бебенце… и ете! Бајките и приказните за мали деца се…

Најдобрите готвачи за најдоброто кафе

Италија. Кафе. За да се направи 22. годишен календар за омиленото  кафе на италијанците…