МОДА

Gatsby mania – Carey Mulligan, Дејзи од нашето време

Вистинска Гетсби-манија владее по премиерата на филмот на Баз Лурман. А како и нема?…

The Great Gatsby – 1920тите, новиот тренд во модата

Гламур. Сензационален банкет. Австралискиот режисер Баз Лурман и неговата жена Кетрин Мартин, која ги…

Сите ја сакаат Tilda Swinton

Сите ја сакаат Tilda Swinton. Модна икона? Идеална жена? Го прашавме модниот дизајнер Ненад Секирарски….

Пролет 2013: Новите модни икони

И после долготрајна потрага…еве ги новите модни икони на H&M за Пролет 2013. Не…

Пролет 2013: Street Style

Уредно фаќавме белешки за сите трендови прикажани на модните ревии, но сепак она што…