Category - МОДА

fall-layers nas

Есен во слоеви

Есен. Ладно утро, топло пладне. И ете, проблем, што да се облече. Наједноставното решение е комбинација на неколку парчиња гардероба…во слоеви...

emi-nas1

Убавите фустани на ЕМИ

Наградите за најдобро телевизиско остварување ”ЕМИ” се одржаа викендов. Многубројните номинирани од најдобрите телевизиски серии како Breaking Bad...

me kanat na svadba

Ме канат на свадба!

Лето е и се намножија свадбите. Нека им е со среќа на младенците а, вам со изборот на облека и модни додатоци. Облеката за свадба, ако сте гостинка...

tennis nasl1

Game, Set, Match…Fashion!

Сезона на тенис на отворено и официјално е отворена!  Roland Garros па, Wimbledon! Кралски спорт. Одбрана публика. Богати спонзори. Нема...

Dress

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да започне. Редно е да ги отфрлите темните парчиња гардероба и да ги...

canfest

Црно-белиот Кан

Времето во Кан за време на Фестивалот беше доста тмурно: дожд, дожд и повторно дожд. Можеби тоа беше и причината за изборот на боја која ја...