МОДА

Што да облечете: 50 нијанси сива!

Можеби книгата не ви се допадна и можеби Кристијан Греј не ви е секси…

Timberland чизмички за сите пригоди

Timberland, веќе неколку сезони, се најпопуларните чизмички, кои освен што се cool, удобни се…

Храбро и дрско: Louboutin со новиот lookbook

Sвезди на фотографијата се секси сандалите Keny • Моделот во рака држи ташна со…

Купи за есен, носи засекогаш!

Добро, можеби не засекогаш, но, овие неколку основни парчиња облека ќе ви траат сигурно…

Есен во слоеви

Есен. Ладно утро, топло пладне. И ете, проблем, што да се облече. Наједноставното решение…

Убавите фустани на ЕМИ

Наградите за најдобро телевизиско остварување ”ЕМИ” се одржаа викендов. Многубројните номинирани од најдобрите телевизиски…

Ме канат на свадба!

Лето е и се намножија свадбите. Нека им е со среќа на младенците а,…

Долги здолништа за жешко лето

Долгите лелави здолништа (сукњи) се вистински хит летово. Лелеави, нежни и женствени. Шаренилото е…

Модните фотографии на Isa Silva

Isa Silva е португалски фотограф, живее и работи на релација Лондон-Лисабон. Во неговото портфолио…

Clive Arrows – Мода и Фотографија

Што би била модата без фотографија и како фотографијата би се развивала без модата….

Game, Set, Match…Fashion!

Сезона на тенис на отворено и официјално е отворена!  Roland Garros па, Wimbledon! Кралски…

Donna Karan Resort 2014 – Опуштено и гламурозно!

И додека ние се подготвуваме за летната сезона, Donna Karan ја претстави новата колекција Resort….

Gatsby-стил: Елегантно Фраериште

А, што е Гетсби ако не фраериште-и-пол! Филмот е хит! Можеби досега веќе го…

Златни девојки

И после толку топло-ладни денови еве стасавме до јуни. Летото и официјално може да…

Трендовите за пролет/лето 2013 од модните писти

Црно-бели комбинации, принтови, линии, шаренило… Малку чипка, малку кожа, многу пастелни бои. Најактуелните модни…

Црно-белиот Кан

Времето во Кан за време на Фестивалот беше доста тмурно: дожд, дожд и повторно…

Модна Пролет 2013: Црно-бело и бензин

Street-style. Мода од улица. Овојпат во проширена верзија. На автопат, на некое беспаќе. Новите…

Gatsby mania – И вие сте Daisy

И нас нè зафати вистинска Гетсби-манија. По премиерата на филмот на почетокот на месецот,…