ДОМ

Е ова сигурно не сте го знаеле

Е ова сигурно не сте го знаеле!! Имате милениче желка? Доаѓа зима! Вашето милениче…

Забавно пиење чај

Не мора да го пиете точно во 5 часот попладне, не мора да се…

Фрижидер(ска) уметност

Идеја! Доколку ви е досадно по дома. Пробајте!  

Совршен баланс на природата и живеењето

Живееме во доба кога свеста за заштита на околината е на највисоко ниво. Сè…

Женски соби

Престојуваат во нив, учат, сонуваат. Тука се скриени сите младешки желби, тука се исплакани…

Casa del Viento – Куќа на ветрот

“Casa del Viento” излегува од царството на имагинацијата и се претвара во реалност, во…

Домот вели: Обои ме со сонце!

Како подобро да го осветлите домот ако не со сончевата жолта боја? Боењето на…

Букет полн пролет

Внесете ја пролетта во вашите домови. Изобилството на цветови и бои како и адекватните вазни…

Современ дизајн за палата од дрво

Главна одлика на дизајнот и планирањето на овој прекрасен дом на италијанското семејство во…

Ентериер: Пролетно освежување

Сакате да смените нешто во вашиот дом? И тоа да го направите со скромен…

Cool Држачи за книги

Постојаниот пад на продажбата на книги во книжарниците наспрам војните на електронските издавачи на…

Гаџети за по дома и по надвор

Ставете мед од пилето. Понесете си light-saber кога врне. Извадете си ги штиклите од…

Да личи асталот за Велигден

По неколкунеделното постење, Велигденскиот ручек нестрпливо го очекуваат сите христијански верници, а и останатите…

DIY: Велигденски цветни аранжмани

Лесно, достапно но, многу ефектно. Со малку трпение и спретност направете сами украси за…

Сите бои на Велигден

На Велики Четврток се вапсаат јајца. Пред изгрејсонце. Така велат старите. Така налагаат обичаите….

Детски соби

Кралствата на нашите принцови и принцези! Ова е колекција на слики од детски соби…

Апартман од соништата

Овој апартман е направен во стара саат кула во ексклузивниот дел на Бруклин наречен…

Велигденски јајца – бои и техники на вапсање

Доаѓа Велигден, еден од најголемите христијански празници. За овој празник христијаните ширум светот имаат…