АВТОМОБИЛИ

Plymouth XNR: Убавицата од 1960 конечно на асфалтот

Дизајнот на Virgil Exner Sr. од 1960 за Plymouth XNR концептуалниот автомобил се базира…

Роденденска симфонија на седумте генерации Porsche 911

За впечатлива прослава на 50-годишнината на Porsche 911, германскиот производител на овие автомобили направи…

Хонда во борба со трошките! Бојно поле:Твитер

Маркетинг тимот на Honda дојде на идеја за интересна (и забавна) Твитер кампања која ги таргетира…

Автомобилска еволуција

  Човекот отсекогаш тежнеел нештата да ги усоврши,направи поубави, покорисни…по негов вкус. Така е…

Кој ако не Ferrari: Возило од 10 милиони евра

Почнувајќи од 1929, секоја година на езерото Комо во северна Италија се одржува конкурс…

Lamborghini Egoista – Визија за следните 50 години

По повод 50-те години на Lamborghini , дизајнерот Валтер да Силва го претстави моделот…

Американците и мускулите…на автомобилите

Што е тоа што се буди во просечниот американец кога станува збор за автомобилите?…

Tesla Model S, Првата целосно електрична лимузина во светот

Научниците го лансираа првиот ”вселенски” седан. И да, електричен е. Elon Musk (роден на…

Ексклузивно: JAGUAR F-TYPE

Ова е првиот класичен двосед на Jaguar по легендарниот E-type кој се смета за…

Автомобили: Ferrari FF 2012

Ferrari FF ( FF -for four  FF-4WD ) Прво Ферари со погон на сите…