Author Description

Ginka Ristova Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...

Author Posts

Знаете ли што е ова??

 Знаете ли што е ова? Одговорот сигурно ќе ве изненади              …

Гифчиња 10

 

Критична маса #21 – “Избистри го градот на точак”

Датум: 29.01.2014  Тргнување: 17:30, Плоштад Македонија Крај (подигнување на точаците): Парк во Лисиче Скопје е загадено. Не знаеме колкав…

Гифчиња 9

Забавно пиење чај

Не мора да го пиете точно во 5 часот попладне, не мора да се правите ”Енглези”, топлото…

Гифчиња 8

 

Гифчиња 7

Истанбул

Истанбул виден низ објективот на холандскиот фотограф Ron Gessel  

Фрижидер(ска) уметност

Идеја! Доколку ви е досадно по дома. Пробајте!  

Теорија на забава

Скриената камера има пред сè намера да нè забави и насмее. Но, Швеѓаните се досетиле на нешто…

Мајстор за палачинки

Доктор Дан е мајстор за палачинки, погледнете!  

Резба за Гинис

На кинескиот уметник Женг Чунхуи му беа потребни 4 години да ја создаде најголемата скулптура од дрво…

20 неверојатни места на планетата

  Планина РОРАИМА, Венецуела       ТОСКАНА, Италија       Дождовна шума ХОХ, Олимписки Национален…

Што да облечете: 50 нијанси сива!

Можеби книгата не ви се допадна и можеби Кристијан Греј не ви е секси но, тоа сигурно…

Култниот Blade Runner со 12.000 акварели

Ова може да се опише само со еден збор: Импресивно! Андерс Рамзел го анимира култниот филм Blade…

Палци горе!

Ноемвриските утра се можеби студени и по малку досадни, но овие гифчиња ќе ве ”стоплат” и ќе…

Кога ветрот ги мрси и коси крошните

Интересната природна појава и необичната форма на дрвјата, на падините на Слоуп Поинт, Нов Зеланд, се должи…

Дарина во потрошувачкиот свет

Daryna Kossar, дизајнерка и фотографка од Киев, наместо да појадува и да се шминка, својата креативност ја…