Author Description

Ginka Ristova Always looks on the bright side of life, but,nevertheless, wears an umbrella ...

Author Posts

Екранизација на историски личности

Екранизација на познати личности. Одлична можност да се потсетиме на некои филмови, и како се доловени некои…

Гифчиња 13

Уметност на асфалтот

Секоја година година во градот Лејк Ворт на Флорида се одржува овој необичен уличен фестивал. Оваа година…

Графити

Графити кои ги красат улиците , а се инспирирани од видео игри!  

3Д тетоважи

 Оптичката илизуја во овие тетоважи прави тие да изгледаат тридимензионално  

Индонезиски нудли (фото сторија)

 Надалеку познатите индонезиски нудли.Погледнете како се произведуваат.Органски  

365те денови на Јане Наумоски

Jане Наумоски a.k.a @mufix наш пријател од мрежите .  -Опиши се Љубител на креативна слобода и изразување….

Емпуриабрава-Шпанската Венеција

  Емпуриабрава е една од најголемите марини во светот, во близина на познатото шпанско одморалиште Коста Брава….

Честитки од Grumpy cat

  Неколку честитки од познатиот “мрчатор” на социјалните мрежи Grumpy cat  

Гифчиња 13

Нашата твитер другарка Фиданска

 Елена Фиданска е битолско чупе. Ја знаеме како фотограф од социјалните мрежи. Но најдобро нејзе би ја…

Влакнести чорапи

 Кинеските производители создадоа чорапи кои треба да ги одвратат перверзните погледи кон младите девојки  Една англиска модна…

Е ова сигурно не сте го знаеле

Е ова сигурно не сте го знаеле!! Имате милениче желка? Доаѓа зима! Вашето милениче треба да потоне…

Гифчиња 12

 

Можеби твитови

  Не се занесувајте дека може нешто да смените кај мажот.Освен ако не носи пелени Тимската работа…

Гифчиња 11